Dołącz do czytelników
Brak wyników

Marketing automation w e-commerce

3 lipca 2019

BAZO: Twoje nowe narzędzie do generowania leadów

0 101

Gdybyś miał w kilku słowach opisać stronę internetową Twojej firmy, to jakich zwrotów byś użył? Nowoczesna, responsywna, funkcjonalna, dopasowana do użytkownika…? Brawo, to wszystko to niemal książkowe cechy dobrej strony internetowej. Jednak czy możesz powiedzieć, że Twoja witryna generuje leady i sprzedaje? Niestety, niewiele firm może się tym pochwalić. My dajemy Ci rozwiązanie, dzięki któremu masz na to wpływ!

 

Generowanie leadów sprzedażowych to jeden z kluczowych procesów w każdej firmie. Statystyki nie są jednak zbyt optymistyczne – spośród wszystkich osób odwiedzających Twoją witrynę tylko 3–5% wypełnia formularz kontaktowy i sygnalizuje zainteresowanie Twoimi usługami. Biorąc pod uwagę koszty, które generuje Twoja strona, takie jak jej projekt, wdrożenie, pozycjonowanie i ciągłe aktualizacje, to niezbyt wiele... Jaki więc z tego wynika wniosek? Każdego dnia tracisz potencjalne kontakty biznesowe uciekające ze strony internetowej. To tak jakbyś prowadził sklep i siedział ciągle za ladą, nie próbując „wyjść” w stronę potencjalnego klienta, który Cię odwiedza.

W jaki sposób można więc dotrzeć do pozostałych 97%, które jako wskazówkę pozostawiają jedynie swoje adresy IP?

Niezawodnym pomocnikiem będzie tutaj BAZO, aplikacja, która zbiera dla Ciebie nowe leady, analizując ruch na Twojej stronie i dostarczając Ci pogłębionych informacji o osobach, które ją odwiedzały. Dzięki temu informacja zamienia się w leada, a Ty w końcu wychodzisz zza swojej wygodnej lady i witasz Twojego nowego klienta. A o to właśnie chodzi, prawda?
 

 

 

Jak działa BAZO na Twojej stronie?

BAZO to system do generowania leadów, który pozostawione dane zebrane bezpośrednio z kodu przekształci w bardzo cenne nazwy firm. Tym sposobem żadna z firm, która odwiedzi Twoją stronę, nie pozostanie anonimowa.

Aplikacja podpowie Ci, jakie podstrony dana osoba oglądała i ile czasu na nich spędziła. Idąc po śladach danego użytkownika, możesz więc stwierdzić, czego szukał na Twojej stronie i jaki był realny cel jego wizyty. Dzięki temu Ty będziesz mógł określić, jakie rozwiązania interesują go najbardziej.

Tajna broń BAZO? Emoji pop-up

Rozwiązaniem, które otrzymujesz razem z naszą aplikacją, jest emoji-pop. Jaką ma ogromną zaletę? Pop-up BAZO jest niewielki i z łatwością wpasowuje się w dowolną stronę. Za pomocą dostępnych emoji możesz opowiedzieć krótką historię, podziękować odwiedzającemu za wizytę na Twojej stronie i zachęcić do kontaktu. W BAZO robisz to w kilku prostych krokach. To Ty tworzysz komunikat, decydujesz, gdzie, kiedy i komu ma się on wyświetlać. I… tyle. Całość nie zajmuje więcej niż 47 s. W dodatku za każdy wypełniony formularz możesz nagrodzić użytkownika ciekawą animacją!

Oszczędzaj czas i zwiększ efektywność swoich handlowców

W sprzedaży i marketingu liczy się szybkość reakcji! Dlatego za każdym razem, gdy potencjalny klient wchodzi na Twoją stronę, my dajemy Ci znać. Dzięki temu Twoi handlowcy nie muszą poświęcać czasu na poszukiwanie informacji o potencjalnych klientach w celu przygotowania właściwej oferty handlowej, ponieważ klienci pojawiają się sami. Tym samym zwiększa się ich efektywność i obniża ryzyko złych transakcji.

Podsumujmy zatem dwie główne korzyści, które daje Ci BAZO:

Zamienienie anonimowych odwiedzających w klientów – za pomocą algorytmów i sztucznej inteligencji BAZO podpowie Ci, jaka firma weszła na Twoją stronę i co na niej robiła.

Personalizowanie komunikatów – z BAZO możesz stworzyć i spersonalizować komunikaty zachęcające do pozostawienia wiadomości, e-maila, czy numeru telefonu osoby, która odwiedziła Twoją witrynę.

Na koniec dodajmy, że rozwiązanie, takie jak BAZO, jest absolutnie bezpieczne dla Twojej strony i systemu. Aplikacja działa w chmurze, przez co nie ma konieczności instalowania żadnych programów na Twoim komputerze. Do poprawnego funkcjonowania większości rozwiązań wymagane jest jedynie wklejenie fragmentu kodu w źródle strony internetowej. Możesz to zrobić za pomocą Menedżera Tagów lub wtyczki w WordPressie.

Jak widzisz, BAZO to niezastąpiony pomocnik w pozyskiwaniu leadów w Twojej firmie. Wejdź na naszą stronę i umów się na darmową prezentację jego możliwości!

 

www.bazo.io

Przypisy