Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności ze świata e-commerce

4 grudnia 2019

Zalando z rekordowymi wynikami Cyber Week

142

Zalando, wiodąca platforma modowo-lifestylowa w Europie, pozyskała rekordową liczbę około 840,000 nowych klientów w czasie swojego piątego Cyber Week. Tegoroczne wydarzenie sprzedażowe, włączając w nie Black Friday i Cyber Monday, pozwoliło osiągnąć wzrost wartości sprzedaży o 32% w stosunku do zeszłorocznego Cyber Week. Ponadto udział programu partnerskiego w wartości sprzedaży wyniósł średnio 20%. Te wyniki pokazują wysoki potencjał skalowania platformy Zalando.
 

Po sukcesie zeszłorocznego Black Friday wykorzystaliśmy cały Cyber Week, aby wzmocnić Zalando jako platformę. Z dumą ogłaszamy, że zdecydowanie przekroczyliśmy nasze ambitne cele, szczególnie w odniesieniu do programu partnerskiego. Sukces tegorocznego Cyber Week to kamień milowy w naszym rozwoju, również w kierunku platformy, i kolejny krok na drodze, by stać się pierwszym punktem wyboru, jeżeli chodzi o zakupy modowe – mówi David Schneider, Co-CEO w Zalando SE.

Najczęściej kupowanymi artykułami w czasie Cyber Week były czarne legginsy, t-shirty z logo oraz czarne trampki. W trakcie samego Black Friday, klienci składali w szczytowych momentach 7 200 zamówień na minutę, pobijając zeszłoroczny rekord wynoszący 4 200 zamówień na minutę.

Przypisy