Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności ze świata e-commerce

6 lutego 2020

Więcej ekologii na ostatniej mili

60

W raporcie opublikowanym na początku 2020 roku przez World Economic Forum „The Future of the Last-Mile Ecosystem” wskazano, że rosnący popyt na dostawy e-commerce doprowadzi do zwiększenia się liczby pojazdów dostawczych w centrach miast o 36% do 2030 roku. Jak wynika z raportu, dzięki świadomym działaniom podmiotów tego „ekosystemu” konsekwencje te mogą być zredukowane nawet o 30%. 

Świadomość wpływu e-commerce na środowisko naturalne i życie w miastach mają, także sami e-konsumenci. Potwierdził to raport „Green Generation. Wspólnie na rzecz Ziemi”, zrealizowany przez firmę badawczą Mobile Institute. Zgodnie z jego wynikami informacje dotyczące stanu i zmian środowiska naturalnego śledzi 31% badanych internautów. Klienci e-commerce są w stanie zaakceptować pewne niedogodności w imię ekologicznych zakupów - są gotowi na dopłaty za ekologiczne opakowania (31%) czy wydłużony czas dostawy (44%).

Jednym ze sposobów ograniczenia emisji dwutlenku węgla jest rozszerzanie floty nisko i zero emisyjnych pojazdów, takich jak samochody elektryczne, samochody napędzane gazem ziemnym czy zasilane wodorem. Coraz częściej wykorzystuje się również rowery cargo, które nie zajmują praktycznie miejsca w przestrzeni miejskiej- komentuje Rafał Nawłoki, prezes zarządu DPD Polska.

Istotne jest optymalizowanie procesów doręczeń na ostatniej mili. Popularnym trendem wśród firm z...

Artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów.
Załóż konto Zaloguj się

Przypisy