Brak wyników

Strategia

20 lutego 2020

Polski e-commerce ma się dobrze. Bonami podsumowuje wyniki i przedstawia plany na ten rok.

0 1010

Spółka Bonami, właściciel sklepu internetowego Bonami.pl, przedstawia wyniki sprzedaży i zapowiada inwestycje. Ubiegły rok z dynamiką wzrostu w wysokości ponad 35% należy zaliczyć do udanych – przyznaje Pavel Vopařil, CEO Bonami.

Według analiz Cushman & Wakefield polski e-commerce rośnie w tempie 18% rocznie i należy do najszybciej rozwijających się w Europie. W ciągu najbliższych kilku lat jego wartość może wynieść nawet 80 mld zł. Przez internet – jak podaje w swoim corocznym raporcie Gemius – kupuje już 62% internautów, przy czym 36% deklaruje zakup tą drogą mebli i akcesoriów do domu, a 29% planuje taki zakup w przyszłości. Można więc powiedzieć, że e-commerce stał się dla polskich konsumentów synonimem wygodnych zakupów – także w kategorii „dom i wnętrze”.

Dzięki dobrym wynikom finansowym możemy sobie pozwolić na rok inwestycji – podkreśla Pavel Vopařil. – Inwestujemy duży kapitał w rozbudowę magazynu. W ten sposób będziemy mieć aż dwa razy więcej produktów na stanie, co znacznie przyspieszy ich dostawę. Jednocześnie zaczynamy budować obecność offline. Na początku w Czechach, gdzie marka jest najdłużej i jest też najbardziej rozpoznawalna. Podobne działania planowane są również w Polsce.

Zmiany będą dotyczyły również samego asortymentu. Spółka zapowiada nawiązanie współpracy z nowymi markami oraz stworzenie k...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "E-commerce Polska"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy