Dołącz do czytelników
Brak wyników

Aktualności ze świata e-commerce

27 września 2019

Najważniejsze spotkanie branży opakowaniowej!
Targi TAROPAK 30 września – 3 października, Poznań

154

Setki wystawców, tysiące zwiedzających, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone na kilkudziesięciu tysiącach metrów przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich. Redakcja "Magazynu E-commerce Polska" zaprasza na Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK!

 

Na TAROPAKu swoje produkty i usługi prezentują producenci i dostawcy technologii pakowania oraz etykietowania. Znaleźć tu można opakowania i technologie dedykowane zarówno branży spożywczej, chemicznej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, jak i kosmetycznej czy modowej. Jeśli poszukujesz rozwiązań, które pomogą podjąć wyzwania związane z pakowaniem lub logistyką, Taropak jest właściwym miejscem!

Konferencja o opakowaniach w e-commerce!

TAROPAK to spotkania biznesowe, kontraktacje i rozmowy handlowe. Uczestnictwo w targach daje możliwość bliższego poznania - zarówno na stoiskach wystawców, jak i podczas wykładów czy warsztatów – nowości rynkowych i nadchodzących trendów. W tym roku wyodrębniona została nowa strefa poświęcona w pełni zagadnieniom opakowań w e-commerce.

– Rynek e-handlu w Polsce rośnie w tempie 20 procent rocznie. Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego też zdecydowaliśmy się stworzyć Salon E-commerce. Jak wiemy, opakowania zarówno w tej, jak i w innych dziedzinach handlu mają bardzo istotne znaczenie. Opakowanie „sprzedaje”, chroni produkt, ma ogromny wpływ na logistykę i magazynowanie itp. Podczas TAROPAKU, w dniach 30 września – 2 października organizujemy również, wraz z naszym partnerem – Allegro – konferencję dotyczącą e-commerce – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor Targów TAROPAK. – Pierwszego dnia prelegenci skupią się na temacie OPAKOWAŃ w E-COMMERCE, opowiedzą m.in. jaki wpływ mają moda i trendy na optymalizację procesów pakowania. Drugi dzień poświęcony będzie LOGISTYCE I MAGAZYNOWANIU w kontekście handlu internetowego. O dobrych praktykach opowiedzą specjaliści z Allegro. Poruszą kwestie logistyki w Allegro, opowiedzą o programie Allegro Smart – jako formie dostawy towaru najczęściej wybieranej przez klientów. Tematyka trzeciego dnia wydarzenia to MARKETING I SPRZEDAŻ W E-COMMERCE.

Gdzie kupiłeś? W Internecie!

Rynek e-commerce w Polsce rośnie w tempie 18 procent rocznie. Wg niektórych szacunków, zajmuje on 13 miejsce na świecie, a do 2022 r. jego wartość ma się zwiększyć o kolejne 6 mld dol. – Dla branży opakowań to kolejna przestrzeń rozwoju, dlatego niezwykle ważnym elementem ekspozycji będzie strefa e-commerce. Stworzymy również strefę warsztatową i panelową poruszającą najważniejsze zagadnienia związane z tym tematem. – mówi Dyrektor Taropaku.

E-commerce, ekonomia, ekologia i estetyka

Każdy przedsiębiorca prowadzący sklep internetowy boryka się z zagadnieniem opakowań w e-commerce. Widząc te zmieniające się realia biznesowe, oraz nowe wyzwania stające przed przemysłem opakowaniowym organizatorzy targów TAROPAK wyodrębnili strefę poświęconą całkowicie zagadnieniom opakowań w handlu internetowym. Temat jest dość skomplikowany, opakowanie takie musi spełniać szereg kryteriów. Jego zadaniem jest nie tylko chronić dany produkt w transporcie, tak by w stanie nienaruszonym dotarł do klienta końcowego, powinno być również odpowiednio zaprojektowane i wykonane, aby produkt nie przemieszczał się wewnątrz, nie ulegał zniszczeniom, ważne jest też aby opakowanie było optymalnie dopasowane do zawartości. Poza tym pusta przestrzeń generuje dodatkowe koszty zarówno magazynowe jak i  logistyczne. Nie mniej istotny jest materiał z jakiego jest wykonane – musi być wytrzymały, estetyczny…i ekologiczny. Takie opakowanie to wyzwanie! W specjalnej zorganizowanej strefie targów TAROPAK znajdą się więc firmy oferujące opakowania dla e-handlu, opakowania e-retail, transportowe,  ochronne, przekładki, linie pakujące czy  software. Zbudowana zostanie również przestrzeń warsztatowa i panelowa, gdzie zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia związane z szeroko pojętym tematem opakowań w e-handlu.

Salon e-commerce na TAROPAKu, będzie miejscem prezentacji rozwiązań, wymiany doświadczeń i poszerzenia wiedzy.

Do zobaczenia na TAROPAKu!

Szczegóły na stronie organizatora www.taropak.pl

 

Przypisy