Dołącz do czytelników
Brak wyników

Niezbędnik e-commerce managera

5 września 2019

InPost Fulfillment – profesjonalna logistyka dla e-commerce

208

Fulfillment e-commerce pozwala prowadzić handel w Internecie bez potrzeby inwestowania we własny magazyn czy kadrę do pakowania i wysyłki produktów. Usługi takie jak InPost Fulfillment przyspieszają też kompletowanie zamówień, zwiększając zadowolenie klientów. Jak zautomatyzować sprzedaż przy pomocy e-commerce fulfillment?

E-fulfillment – czy warto postawić na outsourcing logistyki?

Funkcjonalna platforma e-sklepu i przemyślane działania marketingowe to nie jedyne czynniki kształtujące skuteczną sprzedaż w sieci. Równie istotne pozostaje szybkie skompletowanie zamówienia i bezpieczne dostarczenie go klientowi w jak najkrótszym czasie.
Dawniej sprawna logistyka dla e-commerce wymagała wiedzy w zakresie budowania optymalnego łańcucha dostaw i organizacji magazynu wysyłkowego z wyszkoloną kadrą. Dziś proces realizacji zamówienia można w całości zlecić wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, świadczącej usługi logistyczne fulfillment. Korzystając z rozwiązań takich jak inpost.pl/fulfillment, oszczędzamy czas związany z kompletowaniem i pakowaniem produktów, otrzymujemy atrakcyjne stawki na transport towaru i minimalizujemy koszty stałe działalności.

InPost Fulfillment – lepsza logistyka dla sklepów internetowych

Outsourcing w logistyce jest idealnym wyborem, jeśli chcemy prowadzić sprzedaż w Internecie z dowolnego miejsca na świecie bez obaw o termin realizacji zamówień czy odpowiednie warunki przechowywania towaru. Tak właśnie jest w przypadku nowej usługi wprowadzonej przez InPost, dzięki której zyskujemy dostęp do nieograniczonej przestrzeni magazynowej.
Zasada działania Inpost Fulfillment jest dość prosta – towar od producenta trafia bezpośrednio do magazynów Inpost, gdzie pozostaje cały czas dostępny dla klientów naszego sklepu internetowego. Po złożeniu zamówienia produkty zostają spakowane i przekazane do doręczenia. Integracja z platformą sprzedażową sprawia, że cały proces przebiega całkowicie automatycznie. Każda dostawa i wysyłka są też weryfikowana przez specjalistów InPost, co minimalizuje ryzyko pomyłek.

Jakie korzyści niesie za sobą InPost Fulfillment?

Największą zaletą InPost Fulfillment jest dostęp do nowoczesnej i stale rozwijanej infrastruktury magazynowej. Powierzchnia dopasowana do potrzeb sklepu internetowego pozwala bez przeszkód skalować biznes w przyszłości, a doświadczona obsługa sprawnie i szybko kompletuje zamówienia również w czasie peaków sprzedażowych – np. przed świętami bożonarodzeniowymi czy Black Friday.
Stan magazynowy i statusy zamówień są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu zarówno właściciel sklepu internetowego, jak i kupujący mogą sprawdzić, ile produktów jest dostępnych i kiedy zostaną one dostarczone pod wskazany adres.

Jak długo trwa realizacja zamówienia z Inpost Fulfilment?

Magazyn fulfillmentowy InPost jest zlokalizowany tuż obok Centralnej Sortowni, a to sprawia, że realizacja każdego zamówienia została skrócona do minimum. W praktyce każdy zakup przekazany do realizacji przed godziną 20:00 zostaje skompletowany i wysłany tego samego dnia. Wedle statystyk InPost aż 98% przesyłek zostaje doręczona już w kolejnym dniu roboczym.
Dodatkową zaletą Inpost Fulfillment jest synergia z setkami Paczkomatów zlokalizowanych na terenie całego kraju. Klienci zyskują tym samym swobodę w wyborze opcji dostawy. W razie potrzeby możemy też skorzystać z oferty innych przewoźników działających w Polsce i międzynarodowo.

Praktyczne usługi dodatkowe w Inpost Fulfillment

Podstawowy zakres logistyki e-commerce Inpost Fulfillment obejmuje odbiór dostaw i przyjęcie towaru na magazyn, przechowywanie asortymentu zgodnie z wymaganiami produktów, kompletowanie i pakowanie zamówień oraz wysyłkę towaru.
W razie potrzeby możemy jednak skorzystać usług dodatkowych, umożliwiających personalizację oferty zgodnie z potrzebami e-sklepu. Wśród nich warto wyróżnić zwłaszcza obsługę zwrotów towaru poprzez formularz w dedykowanej aplikacji internetowej oraz drukowanie dodatkowych materiałów promocyjnych, np. ulotek czy dokumentów, które zostaną dołączone do przesyłek. Do dyspozycji mamy również wiele rodzajów popularnych opakowań, co pozwala wyróżnić się na tle konkurencji i zadbać o bezpieczne pakowanie zamówień internetowych.

Kiedy warto skorzystać z InPost Fulfillment i ile kosztuje usługa?

Obsługa sklepów internetowych InPost Fulfillment jest skierowana do przedsiębiorców działających w modelu B2C, handlujących standardowym asortymentem o wadze nieprzekraczającej 30 kg. W takiej sytuacji za przyjęcie towaru na magazyn nie jest pobierana opłata, a koszty kompletacji, pakowania, zwrotu i etykietowania naliczane są od sztuki towaru. Dodatkowym udogodnieniem jest bezpłatna integracja usługi z popularnymi systemami sklepów internetowych. 
Dzięki usługom takim jak InPost Fulfillment zyskujemy pewność, że produkty zakupione w sklepie internetowym dotrą na czas do naszych klientów. Niższe koszty magazynowania i wysyłki produktów to też okazja, by pozyskać dodatkowe środki na działania marketingowe.
 

Przypisy