Brak wyników

Niezbędnik e-commerce managera

5 września 2019

InPost Fulfillment – profesjonalna logistyka dla e-commerce

0 2297

Fulfillment e-commerce pozwala prowadzić handel w Internecie bez potrzeby inwestowania we własny magazyn czy kadrę do pakowania i wysyłki produktów. Usługi takie jak InPost Fulfillment przyspieszają też kompletowanie zamówień, zwiększając zadowolenie klientów. Jak zautomatyzować sprzedaż przy pomocy e-commerce fulfillment?

E-fulfillment – czy warto postawić na outsourcing logistyki?

Funkcjonalna platforma e-sklepu i przemyślane działania marketingowe to nie jedyne czynniki kształtujące skuteczną sprzedaż w sieci. Równie istotne pozostaje szybkie skompletowanie zamówienia i bezpieczne dostarczenie go klientowi w jak najkrótszym czasie.
Dawniej sprawna logistyka dla e-commerce wymagała wiedzy w zakresie budowania optymalnego łańcucha dostaw i organizacji magazynu wysyłkowego z wyszkoloną kadrą. Dziś proces realizacji zamówienia można w całości zlecić wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej, świadczącej usługi logistyczne fulfillment. Korzystając z rozwiązań takich jak inpost.pl/fulfillment, oszczędzamy czas związany z kompletowaniem i pakowaniem produktów, otrzymujemy atrakcyjne stawki na transport towaru i minimalizujemy koszty stałe działalności.

InPost Fulfillment – lepsza logistyka dla sklepów internetowych

Outsourcing w logistyce jest idealnym wyborem, jeśli chcemy prowadzić sprzedaż w Internecie z dowolnego miejsca na świecie bez obaw o termin realizacji zamówień czy odpowiednie warunki przechowywania towaru. Tak właśnie jest w przypadku nowej usługi wprowadzonej przez InPost, dzięki której zyskujemy dostęp do nieograniczonej przestrzeni magazynowej.
Zasada działania Inpost Fulfillment jest dość prosta – towar od producenta trafia bezpośrednio do magazynów Inpost, gdzie pozostaje cały czas dostępny dla klientów naszego sklepu internetowego. Po złożeniu zamówienia produkty zostają spakowane i przekazane do doręczenia. Integracja z platformą sprzedażową sprawia, że cały proces przebiega całkowicie automatycznie. Każda dostawa i wysyłka są też weryfikowana przez specjalistów InPost, co minimalizuje ryzyko pomyłek.

Jakie korzyści niesie za sobą InPost Fulfillment?

Największą zaletą InPost Fulfillment jest dostęp do nowoczesnej i stale rozwijanej infrastruktury magazynowej. Powierzchnia dopasowana do potrzeb sklepu internetowego pozwala bez przeszkód skalować biznes w przyszłości, a doświadczona obsługa sprawnie i szybko kompletuje zamówienia również w czasie peaków sprzedażowych – np. przed świętami bożonarodzeniowymi czy Black Friday.
Stan magazynowy i statusy zamówień są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu zarówno właściciel sklepu internetowego, jak i kupujący mogą sprawdzić, ile produktów jest dostępnych i kiedy zostaną one dostarczone pod wskazany adres.

Jak długo trwa realizacja zamówienia z Inpost Fulfilment?

Magazyn fulfillmentowy InPost jest zlokalizowany tuż obok Centralnej Sortowni, a to spraw...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "E-commerce Polska"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy