Brak wyników

Otwarty dostęp

6 października 2022

Quantum Qguar, dostawca systemów IT dla logistyki, poszukuje partnerów w branży rozwiązań dla e-commerce

0 1224

Producent systemów informatycznych do zarządzania łańcuchem dostaw rozwija swój Program Partnerski, skierowany również do firm dostarczających usługi i rozwiązania dla e-commerce. To element strategii Quantum związany z nieustannym doskonaleniem produktów firmy i procesu obsługi klientów.

Quantum Qguar – lider rozwiązań IT dla logistyki i produkcji

Do klientów Quantum należą centra dystrybucyjne i logistyczne, operatorzy logistyczni, firmy spedycyjno-transportowe i dystrybucyjno-handlowe, a także firmy produkcyjne. W notowanej od 15 lat na warszawskiej giełdzie firmie pracuje około 200 osób, które mają na swoim koncie 800 projektów zrealizowanych w Polsce i innych krajach.

– Od lat dostarczamy systemy Qguar, czyli rozwiązania IT służące do zarządzania logistyką i produkcją – w tym czasie zbudowaliśmy naszą rozpoznawalność i mnóstwo dobrych relacji. Rosnąca rola e-commerce’u i coraz większy rynek powierzchni magazynowej w Europie nie pozwalają jednak osiadać na laurach. Właśnie dlatego powstał nasz Program Partnerski – komentuje Tomasz Hatala, Prezes Zarządu Quantum.

 

Program Partnerski Quantum to efekt wielomiesięcznej pracy wszystkich działów firmy, ze szczególnym udziałem nowo powstałego Działu Wsparcia Partnera.

Dlaczego Program Partnerski Quantum?

W ciągu ostatnich miesięcy firma Quantum Qguar nawiązała partnerską współpracę z przedsiębiorstwami z Węgier, Litwy czy Ekwadoru. W tym momencie firma skupia się na poszukiwaniu kolejnych potencjalnych partnerów – zwłaszcza tych związanych z branżą e-commerce – na polskim rynku.

 – Chcemy, by nasze produkty docierały do jak największej liczby firm – zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – i pomagały im w profesjonalnym zarządzaniu logistyką. To przedsięwzięcie, do którego chcemy zaprosić inne ambitne firmy. Właśnie dlatego poszukujemy partnerów. Filozofia tego działania jest prosta: partnerzy mogą oferować systemy Qguar w swoim biznesowym otoczeniu. Końcowi klienci zyskają dzięki temu dostęp do sprawdzonego systemu – tłumaczy Tomasz Hatala.

Firmy zainteresowane współpracą mogą zgłosić się poprzez formularz na stronie internetowej Programu:
www.quantumpartnerprogram.eu/pl

Dlaczego e-commerce?

Quantum, w ramach swojego Programu Partnerskiego, proponuje dwie ścieżki rozwoju. Są one skierowane do nieco innych typów przedsiębiorstw:

  • ścieżka handlowa – skierowana do dostawców rozwiązań dla e-commerce, a także firm consultingowych (w szczególności z zakresu e-commerce i SCM),
  • ścieżka wdrożeniowa – skierowana przede wszystkim do integratorów i producentów oprogramowania.

 

Program Partnerski Quantum przewiduje dwie ścieżki rozwoju – w ramach każdej z nich znajdują się cztery poziomy.

–  Ścieżka handlowa będzie idealnym wyborem dla firm, które chcą wzbogacić swoje portfolio o produkty Qguar. Kompleksowa oferta będzie wartością dodaną dla ich klientów końcowych – wskazuje Elżbieta Piotruk, Partner Channel Manager.

Sztandarowy produkt Quantum Qguar, system Qguar WMS, czyli oprogramowanie służące do zarządzania magazynami, posiada zresztą szereg funkcjonalności zaprojektowanych ściśle z myślą o potrzebach e-commerce’u – m.in. opcje multipickingu, konsolidacji przesyłek, komunikacji z automatyką magazynową, definicji stref zbiórki w magazynie czy integracji z systemami informatycznymi firm kurierskich.

– Jesteśmy otwarci na rozmowy nie tylko o partnerstwie handlowym, ale również i technologicznym. Innymi słowy: być może istnieje potencjał integracji naszego systemu z poszczególnymi rozwiązaniami dla e-commerce’u – z korzyścią dla końcowych klientów. Z dużym zainteresowaniem przeanalizujemy każdą taką możliwość – dodaje Mateusz Matysik, Business Developer Manager.

Wsparcie we wspólnym biznesie

Rozpoczęcie aktywnej współpracy z Quantum Qguar w ramach Programu Partnerskiego zostanie poprzedzone procesem bezpłatnej certyfikacji. Partnerom zapewni on świetną znajomość systemów, zaś końcowym odbiorcom – usługi najwyższej jakości.

– Zależy nam na długofalowej współpracy. Niezależnie od tego, czy Partner wybierze ścieżkę handlową, czy wdrożeniową, otrzyma od Quantum pełne wsparcie szkoleniowe konieczne do przejścia procesu certyfikacji. Jest to inwestycja czasu zarówno ze strony Partnera, jak i nas, ale wierzymy w to, że przyniesie ona obopólne korzyści – wskazuje Elżbieta Piotruk.

Współtwórcy Programu Partnerskiego Quantum – od lewej: Andrzej Grigoriew, Elżbieta Piotruk, Mateusz Matysik, Artur Kilian.

 – Program Partnerski Quantum to szansa – zarówno dla końcowych odbiorców naszych systemów, firm, z którymi nawiążemy współpracę, jak i również dla nas. Przemawia za nami wiele: wysokiej jakości, sprawdzony produkt, 26 lat doświadczenia i świetny zespół specjalistów. Pora na kolejny ważny krok w naszym rozwoju: budowę sieci partnerów, złożonej również z firm spoza stricte branży logistycznej. Właśnie dlatego e-commerce to dla nas bardzo ważny kierunek – podsumowuje Tomasz Hatala.

Dowiedz się więcej·      

Przypisy