Brak wyników

Technologia

27 lutego 2019

Nowe narzędzie pozwalające e-wydawcom zarabiać łatwiej i więcej
optAd360 AI Engine

0 1083


Polska firma optAd360 wprowadza innowacyjne narzędzie, które rozszerza możliwości zarabiania wydawcom internetowym na całym świecie. Może ono służyć wszystkim witrynom, niezależnie od ich wielkości.


Przez ostatni rok firma optAd360 pracowała intensywnie nad nowym, innowacyjnym narzędziem, które rozszerza możliwości wykorzystania powierzchni reklamowej przez wydawców, a zarazem jest przyjazne dla użytkowników i wartościowe na reklamodawców.

optAd360 AI Engine to autorskie rozwiązanie ułatwiające oraz zwiększające monetyzację powierzchni reklamowych. Główną ideą narzędzia jest dostarczanie reklam w oparciu o sztuczną inteligencję, analizę zachowań użytkowników i struktury treści serwisów internetowych. Dzięki samouczącemu się rozwiązaniu system może generować więcej wartościowych wyświetleń reklamowych, a przez to zarabia więcej.

Nowe narzędzie ocenia przestrzeń w witrynie w oparciu o zachowania użytkownika oraz strukturę treści i dzięki temu pokazuje reklamę tam gdzie użytkownik jest aktywny. Wydawca ma więc możliwość zagospodarowania niewykorzystanych dotąd miejsc nie pogarszając przy tym doświadczenia użytkownika. Sama implementacja narzędzia jest przy tym bardzo prosta i nie wymaga dodatkowych prac programistycznych.

Jarosław Wisłocki (Head of Programmatic Optimization w optAd360):
„Sam pomysł wziął się z obserwacji potrzeb reklamodawców oraz wydawców, dlatego stworzyliśmy narzędzie, które na nie odpowiada, a kluczowe pytania, które sobie postawiliśmy tworząc nasz AI Engine, to:

  • Jak zbud...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "E-commerce Polska"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do czasopisma w wersji online
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy