Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sprzedaż , Otwarty dostęp

18 maja 2020

Jak założyć sklep internetowy w 48 godzin dzięki Sky-Shop.pl?

10

Własny sklep internetowy wydaje się więc dziś wprost idealnym pomysłem na biznes. Czy rzeczywiście tak jest i jak szybko może on przynieść pierwsze zyski?

Trudno przypomnieć sobie okres, w którym o branży e-commerce byłoby głośniej niż dziś. Z powodu restrykcji spowodowanych pandemią, na całym świecie wzrosło zainteresowanie sprzedażą internetową. Jak podaje INNPoland, w sieci zakupy robi już 2/3 Polaków. W międzyczasie Empik ogłasza zamknięcie 40 salonów, by skupić się na handlu w internecie, a Amazon mówi o zatrudnieniu 100 tysięcy pracowników, aby obsłużyć rosnącą liczbę zamówień.

Ile czasu potrzebujesz, by otworzyć sklep internetowy?

Dzięki platformie e-commerce w pełni funkcjonalny sklep internetowy możesz otworzyć nawet w jeden dzień. W Sky-Shop.pl cieszymy się z sukcesów Klientów, którzy pierwsze transakcje odnotowali już w pierwszym dniu od uruchomienia sklepu. Oto wypowiedź właścicielki sklepu sklep.cukierniakowalscy.pl:

Byliśmy zmuszeni do zamknięcia cukierni, kiedy w  połowie marca wprowadzono nakaz pozostania w domu. Postanowiliśmy wprowadzić możliwość zrobienia zakupów w naszym sklepie internetowym z możliwością dostawy do domu. Pierwsze zamówienia wpłynęły w pierwszym dniu otwarcia sklepu.

A oto doświadczenia właściciela sklepu maski-zele.pl:

Pierwsze zamówienie pojawiło się niecałe dwa dni po uruchomieniu sklepu, tak naprawdę było to raptem kilka godzin po dodaniu pierwszych produktów i udostępnieniu linka do sklepu na facebookowej grupie.

Jak powtórzyć ich sukces? Jedyne, co musisz zrobić, to skonfigurować poszczególne opcje (np. formy dostawy i płatności), dostosować wygląd sklepu do swoich preferencji i dodać do niego produkty. Zrobisz to bardzo łatwo, korzystając z wygodnego i intuicyjnego panelu administracyjnego oraz kreatora wyglądu.

Czy to wszystko?

Założenie konta na platformie e-commerce i skonfigurowanie sklepu nie pozwoli Ci jeszcze rozpocząć sprzedaży. Wcześniej musisz zadbać o kilka formalności:

 1. Założenie działalności gospodarczej.
 2. Wykupienie domeny, bez hostingu - za niego odpowiada dostawca oprogramowania.
 3. Nawiązanie współpracy z dostawcą produktów (hurtownią) oraz firmą kurierską.
 4. Uruchomienie bramki płatniczej.
 5. Napisanie regulaminu i polityki prywatności.

Co, oprócz czasu, zyskujesz, zakładając sklep na platformie e-commerce Sky-Shop.pl?

 • Dostęp do gotowego oprogramowania umożliwiającego rozpoczęcie sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego i innych kanałów (Allegro, eBay, Empik Marketplace).
 • Nowocześnie wyglądający sklep zaprojektowany w technologii RWD.
 • Możliwość sprzedaży w dropshippingu.
 • Gotowe integracje z ponad 300 hurtowniami, kurierami, bramkami płatności i porównywarkami cen.
 • Możliwość wystawiania wielu rodzajów faktur, a w razie potrzeby integracje z portalami księgowymi i systemami ERP.
 • Możliwość obsługiwania sklepu z poziomu aplikacji mobilnej.
 • Wsparcie techniczne i doradztwo e-commerce.

To wszystko w ramach elastycznych pakietów abonamentowych, dzięki którym płacisz tylko za te funkcje, z których naprawdę korzystasz.

A może sklep bez magazynu?

Jeśli czynnikiem powstrzymującym Cię przed otwarciem sklepu nie jest czas, a konieczność posiadania magazynu i zajmowania się wysyłką produktów, rozwiązaniem jest dropshipping. To model, w którym właściciel sklepu zajmuje się rozwojem sklepu i przyciąganiem do niego klientów, a za magazynowanie towarów i ich wysyłkę odpowiadają hurtownie.

Podsumowanie

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym sklep internetowy bez problemu da się dziś założyć w kilka dni. Co więcej, już w tak krótkim czasie może on przynosić realne zyski. Jednak pomaga w tym nie tylko wydajna platforma e-commerce. Ogromne znaczenie ma również budowanie świadomości na temat Twojego sklepu, w czym pomoże Ci przemyślany marketing i promocja.

Przypisy