Brak wyników

Otwarty dostęp

18 listopada 2022

IT dla logistyki i e-commerce, czyli Program Partnerski Quantum

0 1159

Czy branża rozwiązań dla e-commerce i świat systemów IT dla logistyki mają sobie wzajemnie coś do zaoferowania? Firma Quantum Qguar, krakowski producent systemu magazynowego Qguar WMS, jest przekonana, że tak – i właśnie dlatego kieruje swój Program Partnerski do firm związanych z e-handlem.

Czym jest system WMS?

Qguar WMS to sztandarowy produkt Quantum Qguar. Czym jednak w ogóle jest system WMS?

– WMS to skrótowiec od „Warehouse Management System”. Używamy go w kontekście oprogramowania, które wspomaga obsługę procesów w magazynach – od przyjęcia towaru, poprzez składowanie i kompletację, aż po wydanie – tłumaczy Artur Kilian, Account Partner Manager w Quantum Qguar.

Qguar WMS to jeden z najczęściej wybieranych i najdłużej rozwijanych systemów WMS w Polsce.

– Atutem naszego systemu WMS jest z pewnością wszechstronność i możliwość dostosowania do bardzo różnych potrzeb klientów. Nasz system posiada chociażby moduły do zarządzania towarami niebezpiecznymi czy optymalizacji pracy wózków widłowych, a także jest gotowy do pracy z technologiami automatycznej identyfikacji, jak kody kreskowe, QR czy RFID, a także z technologią Voice – dodaje Andrzej Grigoriew, Business Development Manager.

Co więcej, szereg funkcjonalności Qguar WMS zaprojektowano ściśle z myślą o potrzebach e-commerce’u – chodzi tu opcje m.in. multipickingu, konsolidacji przesyłek, komunikacji z automatyką magazynową, definicji stref zbiórki w magazynie czy integracji z systemami informatycznymi firm kurierskich.
 

Program Partnerski Quantum to efekt pracy wszystkich działów firmy. Na zdjęciu: Andrzej Grigoriew z Business Development Unit, Elżbieta Piotruk z Działu Marketingu i Sprzedaży oraz Artur Kilian z Działu Wsparcia Partnera.


Program Partnerski – pomost między logistyką i e-commerce

Firma Quantum Qguar uruchomiła swój Program Partnerski – rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane dystrybuowaniem lub wdrażaniem systemu Qguar WMS u swoich klientów.

– Nasz Program to rozwiązanie dla firm, które chcą rozwinąć swój biznes, uzupełnić swoje portfolio o system magazynowy i czerpać korzyści z jego sprzedaży. To rozwiązanie, na którym zyskuje każda strona – z oczywistych względów zyskują zarówno partnerzy, jak i my, ale bardzo ważna jest też korzyść naszych klientów, którzy otrzymują w ten sposób dostęp do sprawdzonego, nowoczesnego i wszechstronnego rozwiązania – wskazuje Artur Kilian. 

Program Partnerski Quantum przewiduje dwie ścieżki rozwoju partnerów:

  • handlową – skierowaną do firm, które chcą wyłącznie sprzedawać system, bez konieczności jego wdrażania czy serwisu,
  • wdrożeniową – skierowaną do firm IT, które posiadają kompetencje w zakresie wdrażania oprogramowania.
     
Dwie ścieżki, łącznie osiem poziomów współpracy – Program Partnerski Quantum zbudowany jest tak, by mogły z niego skorzystać firmy o zróżnicowanych celach biznesowych.


– Program Partnerski zaprojektowaliśmy tak, by szansę dla siebie znalazły w nim różne firmy. Dla części z nich nasze oprogramowanie będzie po prostu komplementarnym rozwiązaniem, które doskonale uzupełni ich dotychczasową ofertę i zapewni klientom bardziej wszechstronną obsługę. W tym przypadku branża rozwiązań dla e-commerce to dla nas naturalny kierunek, bo ostatecznie nie ma e-commerce’u bez magazynowania. Inne firmy zdecydują się na ścieżkę wdrożeniową, którą mogą zresztą łączyć z handlową – opowiada Elżbieta Piotruk, Partner Channel Manager.

Firmy, które chcą bliżej poznać wizję Programu Partnerskiego Quantum i wyrazić swoje zainteresowanie przystąpieniem do niego, mogą to zrobić na stronie: www.quantumpartnerprogram.eu/pl.
 

Program Partnerski Quantum już zaowocował umowami o partnerstwie – z firmami m.in. z Węgier i Litwy. Aktualnie krakowski producent oprogramowania skupia się na poszukiwaniach Partnerów na polskim rynku.


Pełne wsparcie we wspólnym biznesie

Firmy, które dołączą do Programu Partnerskiego Quantum, mogą liczyć na pełne wsparcie w nowej roli.

– Przedsiębiorstwa, z którymi nawiążemy współpracę, zostaną przez nas wszechstronnie wprowadzone w rolę partnera Quantum Qguar. Zorganizujemy szkolenia, które zapewnią im zaawansowaną znajomość naszego systemu potwierdzoną przez proces certyfikacji. Zapewnimy też dostęp do kanału komunikacji, bazy wiedzy i wsparcia marketingowego. Nasi partnerzy muszą czuć się pewnie, to dla nas bardzo ważne – wskazuje Artur Kilian.

Aktualnie Quantum Qguar skupia się na współpracy z już pozyskanymi partnerami działającymi na zagranicznych rynkach, a także na poszukiwaniu partnerów w Polsce.

– W przygotowanie Programu Partnerskiego Quantum zaangażowane były wszystkie działy naszej firmy – po to, by nasza organizacja była w pełni gotowa na taki model współpracy z innymi. Powołaliśmy również nową jednostkę, Dział Wsparcia Partnera. Mamy na koncie już pierwsze sukcesy Programu – umowy partnerskie z firmami z Węgier, Litwy, a nawet Ekwadoru. To jednak dopiero początek. Przed rozpoczęciem działań na kolejnych rynkach zagranicznych, skupiamy się na Polsce – ponieważ branża logistyki magazynowej i przeznaczonych dla niej systemów IT wciąż ma potencjał rozwoju w naszym kraju. Chcemy go jak najlepiej wykorzystać, a jednocześnie umożliwić to naszym partnerom – podsumowuje Andrzej Grigoriew.

Przypisy