Dołącz do czytelników
Brak wyników

Inne

14 czerwca 2019

DELIVER 2019 – relacja z wydarzenia

193

W dniach 5–6 czerwca 2019 roku w miejscowości Estoril koło Lizbony odbyła się czwarta edycja międzynarodowej konferencji DELIVER o tematyce szeroko pojętej logistyki w branży e-commerce. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym dwudniowym evencie. Wróciliśmy pełni inspiracji i pozytywnej energii do działania!
 

Przede wszystkim – wielkie ukłony dla Organizatorów i Sponsorów. Zarówno agenda i treść wystąpień, jak i wygląd oraz rozplanowanie całej konferencji naprawdę robiły wrażenie. Wszystko odbywało się w języku angielskim, dzięki czemu mogliśmy swobodnie się komunikować, a większość przekazu była dla nas zrozumiała (choć nie ukrywamy – Google Translator parę razy się przydał! ;)

Pierwszego dnia wydarzenia uczestniczyliśmy w wykładach na gorący temat ostatnich osiągnięć w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji. Prelegentami byli przedstawiciele firm Alibaba, Accenture, Capgemini i PwC. Po świetnie zorganizowanej przerwie lunchowej był czas na warsztaty i konwersatoria w mniejszych grupach. Naszym faworytem były te prowadzone przez głównego sponsora eventu, czyli DPDgroup. Poruszały one m.in. gorący temat optymalizacji dostaw z uwzględnieniem specyfiki produktu. Pod wieczór uczestniczyliśmy w sesji plenarnej dotyczącej automatyzacji w magazynach, podczas której usłyszeliśmy sporo intrygujących faktów od reprezentantów firm Ocado, Rakuten Intelligence, GreyOrange i Cdiscount. Następnie zostaliśmy zaproszeni na wyborne afterparty na świeżym powietrzu z pysznym jedzeniem, open barem i muzyką na żywo. Można było porozmawiać w nieco luźniejszej atmosferze, wygodnie siedząc przy stoliczkach… wykonanych oczywiście z europalet.

Drugiego dnia, nie tylko wysłuchaliśmy wystąpień i byliśmy na warsztatach (prowadzonych przez osoby zarządzające m.in. takimi firmami, jak Uber, Casino, Continental czy Neolix), ale uczestniczyliśmy też w uroczystej ceremonii rozdania nagród dla najlepszych Wystawców. W kategorii Game Changer zwyciężyła firma AutoStoresystem, Sustainability – Smurfit Kappa, Customer Experience – Narva, Cool Vendor – również Smurfit Kappa (firma była sponsorem strefy chill na evencie, gdzie można było usiąść na meblach wykonanych z kartonu!), natomiast za bycie „wschodzącą gwiazdą”, czyli Rising Star wyróżniono przedsiębiorstwo o nazwie Geek+. Nasze serca skradły statuetki dla zwycięzców, a szczególnie ich dolna część w kształcie europalet. :)

Więcej zdjęć tu: //blackedgeproductions.pixieset.com/deliverlisbon2019/day2/?pid=2916082732&id=212&h=MTQ0MzM4OTA 

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję – do zobaczenia za rok!

Przypisy